Booking.com
browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Noc Świętojańska z 23 na 24 czerwiec

Posted by on 18 czerwca, 2014

W dniu Świętego Jana na Łotwie obchodzone jest święto nazywane ?Ligo? lub ?Jani?. Trwa ono trzy dni. W tym czasie domy przystraja się wiankami z liści dębów, kwiatami i trawami Jana (Janu zales) .Główną tradycją są palenia ogniska w noc z 23 na 24 czerwca i skoki przez  te ognisko. Na wsie jeszcze są żywe tradycji gdy goście świętojańscy, tańcząc i śpiewając, wędrują od domu do domu, a gospodarze częstują ich tradycyjnym serem janowym (ser topiony z kminkiem) i piwem. Zgodnie z tradycją domy, i nie tylko, są ozdobione liśćmi dębu. Jedną z tradycji Nocy Świętojańskiej jest poszukiwanie kwiatu paproci, którego znalezienie zapewnia szczęście na całe życie.

Dni Wolne w te święta na Łotwie są 23 i 24 czerwiec.

Wieczorne imprezy publiczne Nocy Świętojańskiej w Rydze

23 czerwca od godziny 17:00 do 05:00 24.czerwca na ulice 11.Novembra, na starówce między mostem Kamiennym (Akmens Tilts) i mostem liniowym (Vansu Tilts) odbędzie się świętowanie Nocy Świętojańskiej. Będą organizowany trzy sceny na których będą tańce ludowe i śpiewanie piosenek ludowych.

23 i 24 czerwca komunikacja miejska (autobusy, tramwaje i trolejbusy) będzie bezpłatna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Booking.com